Angol óvónéni - Angol oktatás

angol

Az English is fun nyelviskola angolul anyanyelvi szinten beszélő óvónéni és óvodai anyagok biztosításával biztos angol tudást ad gyermekeinknek.

Nyelvtanulás a 21. században

Az idegen nyelvek tanulásának funkciója megváltozott a 20. század végétől, erre a tudásra nem ismeret, hanem készség szinten van szükség.

1.  A kétnyelvű gyermek személyiségjegyei
    • - rugalmasabb nyelvi és gondolkodási készség
    • - nyitottabb, befogadóbb személyiség
    • - jobb eligazodás a környezetben, életben
  2. A legtöbben abban egyetértenek hogy a pubertás a határvonal. Addig ugyanis a gyermek nem szándékosan, tudatosan tanulja az idegen nyelvet, hanem az anyanyelv elsajátításához hasonló módon, mintegy akaratától függetlenül, más tevékenység közben.
  3.  Az olyan korai nyelvoktatás, amely tartalomban és cselekvésben gazdag, összhangban van azzal a móddal, ahogy a gyermek értelmezi a világot.

/Dr Kovács Judit publikációi alapján/

A kiscsoportos foglalkozásokon a természetes tanulási folyamat játékosan, a gyermekek öszes érzékszervére hatva, önbizalmat erősítő nyelvi közegben jön létre. Ezáltal a gyermekek bátran szólalnak meg idegen nyelven. Az angol ugyanolyan természetes lesz számukra, mintha magyarul beszélnének.

2015 januárjától Timi néni foglalkozik gyermekeinkkel, óvodai életünk két nyelven folyik. Az ELTÉN végzett angolos óvodapedagógusként 2007-ben, ahol angol nyelvi szakórákon ismerkedett meg a korai idegen nyelvi nevelés alapjaival. Timi néni kizárólag csak angolul szól a gyermekekhez