Családi bölcsőde

csaladibolcsode

Kétszintes családi házunkat alakítottuk úgy át, hogy az alsó szinten már 16 éve Magánóvoda működik, a Családi Bölcsőde pedig a felső szinten lévő otthonunk része,  amelytől igazán mondhatjuk, hogy „ családiasak” vagyunk.

Az óvodába járó, többgyermekes családok kérték, hogy tegyük lehetővé a kistestvérek fogadását, így nem kell két helyre vinni a gyermekeket és a beilleszkedés, a szülőtől való elszakadás is sokkal zökkenő mentesebb lenne ezáltal. Ezek az érvek fontos feltételei voltak 6 éve működő bölcsődénk létrehozásának.

A Karate Kölyök Családi bölcsődében öt, 1,5-3-éves korú gyermek fogadására van lehetőség, amely a Karate Kölyök Magánóvoda bölcsődés csoportjaként funkcionál.

A gyermekekkel foglalkozó felnőtteket ismerve rugalmas átmenetet biztosít bölcsödéből az óvodába.

Célunk:

• hogy biztonságot nyújtó szeretetteljes légkörben foglalkozzunk a gyermekekkel egy olyan nagycsaládot mintázva ahol az anya állandóan jelen van, és minden gyermek számíthat rá.
  • a lelki egészség mellett a testi egészséget is fontosnak tartjuk- ez utóbbit egészséges ételekkel és a gyermekek nagy mozgásigényének kielégítésével kívánjuk megoldani.
  • célunk a személyiség teljes kibontakoztatása, az alapvető emberi és szabadságjogok tiszteletben tartásával családias hangulatban. Koruknak és személyiségüknek megfelelően gondoskodunk a gyermekekről, lehetőség szerint rugalmasan alkalmazkodva a szülők kéréseihez.
  • működési célunk, hogy a szolgáltatást igénybevevő szülők számára lehetővé tegyük, hogy gyermekük biztonságos felügyeletét megoldva munkát vállalhassanak, vagy olyan képzésen vegyenek részt, amely elősegíti elhelyezkedésüket.

A családi bölcsődében történő gondozás előnyei:

• kis csoportlétszám, amely lehetővé teszi az egyénre szabott foglalkozást
  • a különleges bánásmódot igénylő gyermek szükségletei jobban kielégíthetőek
  • a családi körülmények megkönnyítik a kisgyermek számára a szülőtől való elszakadást, előkészítik a későbbi nagyobb gyermekközösséghez való csatlakozást (pl. óvodai közösség)

Miért a Karate Kölyök Családi Bölcsőde?

• egészséges sok mozgással kitöltött életmód
  • játékos angol nyelvtanulás
  • nagy gyakorlattal rendelkező gondozónő foglalkozik a gyermekekkel
  • saját busszal változatos kirándulások