Életünk

eletkepek

eletunk 09
eletunk 04eletunk 03eletunk 11eletunk 05eletunk 02

• Az óvodások SAKK iránti érdeklődését Sanyi  bácsi SAKK NAGYMESTER játékosan kelti életre, amely által fejlődik kombinatív készségük, értelmi képességeik, figyelmük, türelmük.
  • A kötetlen és kötelező foglalkozásokat a gyermekek kiváncsiságára, megismerési vágyára, érzelmi beállítottságukra, önkéntelen figyelmükre alapozva játékos formában szervezzük.
  • Úszni visszük a gyermekeket heti egy alkalommal a Janikovszky Éva Általános Iskola uszodájába, ahol tapasztalt
     szakedző igyekszik először a vízbiztonságot megteremteni, majd nagycsoportban egy-két úszás nemet is megtanulnak. A bátortalan félős gyermekeket mi óvónők átölelve visszük vízbe érzelmi biztonságot adva.
  • Korcsolyázni a Városligeti Műjégpályára járunk téli időszakban, az 5 éves kor feletti gyermekekkel. A szabadlevegőn végzett készségfejlesztés nagymértékben alakítja az akarati tényezőket, eddzi a fejlődő szervezetet.
  • Budapesti viszonylatban is szinte egyedülálló, hogy ilyen kisgyermekkorban Taekwondo foglalkozáson gyakorolják az alapütéseket, rúgásokat.
  • Üdülni visszük a csoportot minden tavasszal négy napra Magyarország legszebb tájaira ahol lehetőségünk nyílik felfedezni a természet csodáit, közelről megismerkedni az állatokkal, és kipróbálni számos játszó alkalmatosságot.
  • Logopédus, gyermekorvos, fogorvos és szükség esetén fejlesztő pedagógus segíti munkánkat.

eletunk 07eletunk 06eletunk 08

eletunk 12
eletunk 10
eletunk 01

A gyermekek az óvodában naponta négyszer étkeznek. Étrendükben megfelelő mennyiségben szerepelnek fehérjék, szénhidrátok, növényi zsiradékok, vitaminok és ásványi sók. A korszerű táplálkozás alapelemeit figyelembe véve a gyemekek naponta évszaktól függően friss zöldséget, gyümölcsöt fogyasztanak.

Ünnepeink:
Hagyományápoló ünnepeinket lázas készülődés,ajándékkészítés előzi meg. Sok verssel, dallal szerzünk örömet a szülőknek, ők meg házi süteményekkel, üdítővel kedveskednek nekünk. Pl. Szüreti Bál, Mikulás, Karácsony, Anyák napja, Farsang, Gyermeknap-Sportnap, Évzáró.